-
Besøksvert helse og velferdssenter
Vil du bidra til å gjøre hverdagen mer meningsfull og givende for beboere på helse og velferdssenter?
Turvenn
Bli turvenn, del gode opplevelser ute Har du lyst til å gjøre en forskjell for andre samtidig som du får frisk luft og hyggelig selskap?Aldersgruppe: 20 til 99 år
Som frivillig turvenn blir du med eldre personer på små eller store turer i nærmiljøet. Det kan være en spasertur i nabolaget, en tur i parken, langs sjøen eller bare en rolig rusletur med tid til gode samtaler underveis.
For mange er det lettere og hyggeligere å komme seg ut når de har noen å gå sammen med. Som turvenn bidrar du til både trygghet, aktivitet, sosialt fellesskap og økt livsglede.
Som turvenn kan du:
- Være en hyggelig følgesvenn på tur
- Bidra til aktivitet og mestring
- Skape gode samtaler og nye bekjentskap
- Gi noen en anledning til å komme seg ut og oppleve nærmiljøet
Du trenger ingen spesielle forkunnskaper – bare et vennlig engasjement, litt tid og lysten til å være sammen med andre mennesker.
En tur handler ikke bare om å gå fra A til B. Den handler om fellesskap, frisk luft, gode opplevelser og å dele øyeblikk som betyr noe.
Bli turvenn - fordi gode samtaler og gode opplevelser blir enda bedre når de deles med noen.
"Noen ganger er det viktigste ikke hvor langt man går, men hvem man går sammen med."
Del på:
-
Dyrking
Gleden ved hagearbeid på Voll gård
-
En til en hjelp
Hjelpe med ting i hjemmet, hage, hente ting etc
-
Foreningsportalen iTrondheim
Har du datakunnskaper og ønsker å bruke litt av tiden din på å hjelpe oss med å holde iTrondheim oppdatert?
-
Frivilligbørs
Trondheim kommune ønsker vi å skape rausere og mer inkluderende lokalsamfunn. Frivilligbørs er en ny møteplass for alle som vil bidra i dette. Har du gode ideer eller ledig tid? Her kan du lese mer om hvordan du, ditt firma eller din organisasjon kan bidra.